Turniej WTA w Stuttgarcie - Świątek pokonała Mertens i awansowała do ćwierćfinału

19h38 CEST

18/04/2024

Mecz 22-letniej Polki z 30. w rankingu o sześć lat starszą rywalką trwał ponad półtorej godziny.

W pierwszym secie tenisistka z Raszyna prowadziła już 5:1 i serwowała na wygranie partii, ale dała się przełamać i ostatecznie kilka minut później triumfowała 6:3. Drugi set był bardziej wyrównany i także w nim decydujące okazało się o jedno więcej przełamanie Świątek.

Świątek, która w pierwszej rundzie miała wolny los, wygrała dwie ostatnie edycje turnieju w Stuttgarcie, w którym zwyciężczyni otrzymuje od sponsora imprezy samochód Porsche. Za każdym razem w finale okazywała się lepsza od Białorusinki Aryny Sabalenki, która o awans do półfinału zagra w piątek z Czeszką Marketą Vondrousovą.

Ćwierćfinałowa rywalka Świątek będzie znana jeszcze w czwartek po meczu Raducanu z Noskovą.

Wynik 2. rundy:

Iga Świątek (Polska, 1) - Elise Mertens (Belgia) 6:3, 6:4. (PAP)

krys/ co/

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