login_confirmation_credentials

Liga NBA - awans Knicks i Pacers

09h47 CEST

03/05/2024

Mecz w Filadelfii obfitował w zwroty akcji. Lepiej zaczęli go Knicks, którzy już w pierwszej kwarcie wypracowali sobie 22-punktową przewagę. Gospodarze zniwelowali jednak stratę tuż przed końcem pierwszej połowy, a w trzeciej kwarcie prowadzili różnicą dziesięciu punktów.

Ostatnia kwarta zaczęła się przy remisie 83:83. Wynik remisowy 111:111 był także na niespełna pół minuty przed końcem spotkania. Wówczas kluczowy rzut za trzy punkty trafił strzelec Knicks Josh Hart. W końcówce obie ekipy skutecznie wykonywały rzuty wolne i nowojorczycy wygrali 118:115, a rywalizację do czterech zwycięstw 4-2.

Gości do zwycięstwa poprowadził Jalen Brunson, uzyskują 41 punktów i 12 asyst. Wśród 76ers najlepszy był Joel Embiid - 39 pkt i 13 zbiórek.

Emocji nie było natomiast w Milwaukee. Bucks, osłabieni brakiem kontuzjowanego Giannisa Antetokounmpo mistrzowie z 2021 roku, prowadzili tylko na początku meczu. Później wydarzenia na parkiecie kontrolowali Pacers, którzy wygrali 120:98, a całą rywalizację 4-2.

Aż sześciu zawodników Pacers zdobyło więcej niż 10 punktów. Najskuteczniejszy był rezerwowy Obi Toppin - 21 pkt. Dla Bucks 28 pkt uzyskał Damian Lillard.

Knicks i Pacers pierwszy mecz rozegrają w poniedziałek, w Nowym Jorku. Rywalizacja także będzie się toczyła do czterech zwycięstw.

W drugiej rundzie, czyli półfinale Konferencji Wschodniej, jest też ekipa Boston Celtics, ale czeka na wyłonienie rywala. Cleveland Cavaliers prowadzi z Orlando Magic 3-2. (PAP)

wkp/ krys/

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